Ласкаво просимо
Новини
Загальна інформація
Історія в особах
Видатні випускники
Бабичев Ф.С.
Вовк А.І.
Воловенко Ю.М.
Гетьманчук Ю.П.
Демченко А.М.
Дядюша Г.Г.
Іщенко О.О.
Кібірєв В.К.
Ковтуненко В.О.
Колендо О.Ю.
Комаров І.В.
Кондратенко Н.В.
Корнілов М.Ю
Кудінов С.О.
Левченко Е.С.
Лішко В.К.
Маковецький В.П.
Мацуревич І.К.
Миронова Д.Ф.
Михайленко Ф.А.
Мірошниченко М.С.
Мушкало Л.К.
Пашинник В.Ю.
Пивоваренко В.Г.
Пономарьова Е.О.
Портнягіна В.О.
Починок В.Я.
Проценко Л.Д.
Романов М.М.
Серебряний С.Б.
Сиромятніков В.Г.
Смирнов-Замков І.В.
Стеценко О.В.
Толмачов А.О.
Толмачов О.І.
Туров О.В.
Фещенко Н.Г.
Хиля В.П.
Шилов О.Є.
Шокол В.О.
Юрченко Р.І.
Яворський В.П.
Ягупольський Л.М.
Ягупольський Ю.Л.
Ярмолюк С.М.
Співробітники
Наукові напрямки
Навчання
Хімбіоцентр
Публікаціі
Відгуки
Фотогалерея
Контакти
Про сайт
Пошук
Oleksandr Grygorenko Web Page
Vasyl G. Pivovarenko Homepage
Профбюро хімічного факультету

Серебряний Саул Бенціонович

(15.12.1912 - 7.08.2001)


Серебряний Саул Бенціонович Народився в м. Гомелі. У 1932-37 р.р. навчався в КДУ ім. Т.Г. Шевченка. У 1946 р. захистив кандидатську дисертацію, присвячену з’ясуванню будови токсичної сполуки, яку виділяє грибок Стахиботріс альтернанс. У 1957 р. захистив докторську дисертацію по хімії феназину. З 1978 р. - професор за спеціальністю "Хімія природних та фізіологічно активних сполук". У 1946 р. - м.н.с., 1950 р. - ст.н.с. ІОХ АН УРСР. У 1958 р. організував наукову групу по вивченню хімії білка в лабораторії фізіологічно активних сполук ІОХ АН УРСР. У 1963 р. організував та очолив відділ хімії білка в Інституті мікробіології та вірусології АН УРСР. У 1968 р. бере участь у створенні та організації Інституту молекулярної біології та генетики АН УРСР. У 1987 р. бере участь у створенні та організації Інституту біоорганічної хімії ті нафтохімії АН УРСР. У 1972-85 рр. читав курс лекцій "Хімія та фізика білка" студентам 4 курсу біофаку КДУ ім. Т.Г. Шевченка.

Сфера наукових інтересів. Синтез та дослідження реакційної здатності азотистих гетероциклів і, зокрема, феназину; з’ясування первинної структури білків та вивчення взаємозв’язку між їх будовою та властивостями; хімічний та ферментативний синтез пептидів і дослідження їх біологічних властивостей; дослідження механізму дії і природи субстратної специфічності ферментів тромбіну та трипсину; синтез та дослідження властивостей, як природних, так і хімічно модифікованих компонентів нуклеїнових кислот.

Нагороди. "Заслуженный деятель науки и техники УССР", "Изобретатель СССР". 2 Ордени: Вітчизняної війни та "Знак пошани". 10 Медалей та нагрудних знаків, в т.ч. "За победу над Германией в Великой отечественной войне 1941-45 гг", "30 лет победы в Великой отечественной войне 1941-45 гг", "За доблестный труд в ознаменование 100-летия со дня рождения В.И. Ленина". Лауреат Премії Ради Міністрів СРСР за успішне встановлення первинної структури білка тіл включень у вірусі ядерного поліедрозу тутового шовкопряду (1978 р.). У 2001 р. присуджена (посмертно) Держ. премія України в галузі науки і техніки за синтез та дослідження властивостей хімічно модифікованих олігопептидів - блокаторів сигнатурних послідовностей рібосомальних РНК.

Автор понад 200 наукових праць. Підготував 17 кандидатів та 3 докторів наук.